Kozmetika

Vyskúšali sme KraveBeauty kozmetiku a sme nadšení

Na svetovom trhu sa objavilo množstvo kórejskej kozmetiky, z ktorej sú beauty influencerky vo vytržení, ale hlavne jedna zo značiek spôsobila masívnu vlnu nadšenia vo svete starostlivosti o pleť.

Kórejská kozmetika už dlhšie berie svet skincare útokom a my milujeme každú jednu vec, ktorú nás naučila. V Kórei začínajú so starostlivosťou o pleť už v detstve a to nie len u dievčat, ale aj u chlapcov. Učia ich hydratovať svoju pokožku či používať krém s vysokým ochranným faktorom pred slnečným žiarením. Vlastnú kategóriu produktov majú aj pre mužov slúžiacích v armáde. Samozrejmosťou sú priaznivé ceny.

Iným spôsobom nad touto kategóriou kozmetiky aj rozmýšľajú. Snažia sa hlavne o prevenciu, čo znamená, že používajú SPF 30+ predtým ako sa vytvoria vrásky, nie až potom. Veria totiž, že zdravá pokožka prichádza ako výsledok obetavosti, času a snahy a nevadí im, že trávia v kúpeľni viac času, ako sme napríklad zvyknutí my. Prevencia je totiž jednoduchšia ako riešenie už vzniknutých problémov.

Influencerka Liah Yoo vytvorila vlastnú radu kórejskej kozmetiku aby zjednodušila starostlivosť o pleť. Namiesto dodržiavania neefektívnych postupov starostlivosti o pleť, produkty jej značky KRAVE BEAUTY majú za úlohu spolupracovať s vašou pokožkou tak, aby si zachovala najlepšiu možnú formu. Jej výskumný tím vyvracia mýty o starostlivosti na pleť , hovorí o účinných vedecky podložených prísadách, ktoré sú prospešné pre pokožku. Preto je celá filozofia jej kozmetickej rady založená na tom, čo vaša pokožka naozaj potrebuje (slovo crave znamená v angličtine túžiť).

Zloženie kozmetiky KRAVE BEAUTY je vegánske, bez parfumácie, éterických olejov či farbív. Spoločnosť chce byť transparentnou a doposiaľ uviedla na trh iba päť produktov, pretože pokožke treba dopriať len to, čo naozaj potrebuje.

Značka KRAVE BEAUTY je lovebrand na prvé vyskúšanie. Preto sme sa v dalora.sk rozhodli po používaní zaradiť produkty do našej stálej ponuky.

Great Barrier Relief
Produkt, ktorý sa stará o vašu pokožku rovnako ako o životné prostredie. Odstraňuje poškodenie kožnej bariéry, obnoví ju aby opäť fungovala ako neviditeľný štít pokožky. Použiť ho môžete ako denné sérum, jeho zložka olej Tamanu svojim účinkom odstráni vyrážky, vyhladí textúru pleti a pomáha oživiť pokožku. Upokojuje začervenanie a podráždenie, avšak nezanecháva mastný film. Každý zakúpený kus navyše pomáha chrániť Veľkú korálovú bariéru, dve percentá zo zisku sú venované Great Barrier Reef Foundation.

Great Barrier Relief 45 ml Zdroj: KraveBeauty

Matcha Hemp Hydratačný čistiaci gél
Gél navrhnutý tak, aby vaša pokožka ostala hebká a hydratovaná, na rozdiel od ostatných podobných produktov, ktoré majú tendenciu pleť vysušovať. Nenechajte sa odradiť nezvyčajnou textúrou, z hnedého hustého gélu vznikne ľahká pena, ktorej spotrebujete na jedno použitie množstvo hrášku. Gél je vhodný aj na citlivú pokožku a jemne odstraňuje pretrvávajúce vrstvy nečistôt, špiny a make-upu. Zloženie pozostáva z matche, ktorá je jedným z najlepších zdrojov antioxidantov, konopného oleja, ktorý je mimoriadne hydrazačný a vitamínu B5.

Matcha Hemp Hydrating Cleanser 120 ml Zdroj: KraveBeauty

Oat So Simple Water Cream
Názov neklame, a tento krém je naozaj to najjednoduchšie, čo sa dá najsť na našom trhu. Zloženie pozostáva z menej ako desiatich ingredincií, to zaručuje, že vaša pokožka naozaj vyťaží z krému čo najviac. Po nanesení zažijete ochladzujúci a upokojujúci pocit, preto je vhodný aj na aknóznu pleť. Má ľahkú textúru a receptúru na báze vody, takže nezaťažuje pokožku. Ovos, ako hlavná ingrediencia je známy, pre svoje upokojujúce vlastnosti, udržuje vlhkosť v pokožke a udržuje jej prirodzenú ochranu.

 Oat So Simple Water Cream 80 ml Zdroj: KraveBeauty

Beet Shield SPF 50 PA +++
Dokonalý krém na opaľovanie, ktorý nezanecháva biely a mastný povlak, ktorý ma doteraz odrádzal od používania ostatných krémov. Textúra produktu je ľahká, jemná tekutina na báze antioxidantov, ktorej zdrojom je extrakt z červenej repy. Červená repa je v kozmetických kruhoch veľmi podceňovaná zelenina, ktorá však má schopnosť vylepšiť pleť, a predchádzať prejavom starnutia pri miernom znižovaní hyperpigmentácie.

The Beet Shield 50 ml Zdroj: KraveBeauty

Kale-Lalu-yAHA
Rovnováha pH tohto exfoliačného roztoku je medzi 3,5 – 4,0, čo stále vhodné, ale primerane silné pH pre kyselinu AHA, aby bola najefektívnejšia. Hlavnou účinnou látkou v tomto pílingovom roztoku je kyselina glykolová, ktorá je alfa-hydroxykyselinou a má koncentráciu 5,25%, čo je výborné percento, ak ste začiatočníkom v používaní chemických exfoliantov. Vďaka tomu odstraňuje odumreté bunky pokožky pohromade a tým pádom poskytuje priestor hladšej a jasnejšej pleti.

Kale-Lalu-yAHA 200 ml Zdroj: KraveBeauty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.