Kozmetika

MENÍME RUTINU: 6 tipov pre jarnú rutinu

S novým ročným obdobím prichádza aj nová rutina pre vašu pleť. Keďže jar je už za rohom, je čas vymeniť vaše produkty za niečo ľahšie a sviežejšie. Pripravili sme pre vás zoznam odporúčaní, ktoré vašej pleti počas jari zabezpečia, že bude vyzerať zdravo a žiarivo.

1. ĽAHŠÍ HYDRATAČNÝ KRÉM

To, že končí zima neznamená, že vaša pleť ďalej nepotrebuje hydratáciu. Husté a ťažké krémy však môžete vymeniť za niečo ľahšie, ale zároveň dostatočne hydratačné.

Skvelou voľbou sú gély alebo mlieka, ktoré majú vodnatejšiu konzistenciu. Ak je vaša pokožka veľmi suchá, možno budete chcieť zostať pri hutnejšom kréme aj počas jari. V tom prípade nemusíte krém meniť. Hutnejšie krémy môžu byť ťažké najmä pre mastnú, zmiešanú pleť a pokožku so sklonom k akné.

Jedným z najobľúbenejších ľahkých krémov je iUNIK – Centella Calming Gel Cream. Tento gélový krém obsahuje listovú vodu Centella Asiatica (70%)listovú vodu z čajovníka (10%). Centella Asiatica má protizápalové a antioxidačné účinky. Okrem toho pomáha regenerovať ochrannú bariéru kože. Gél sa veľmi rýchlo vstrebáva a dobre funguje aj ako základ pod make-up.

iUNIK – Centella Calming Gel Cream 60ml

Ak je vaša pleť naozaj veľmi mastná, možno vám namiesto krému postačí emulzia. Napríklad Isntree – Green Tea Fresh Emulsion, ktorá je nabitá zložkami ako extrakt zo zeleného čaju z ostrova Jeju, Centella Asiatica alebo napríklad allantoin. Táto emulzia má textúru tekutého séra a veľmi ľahko sa nanáša na pleť. Po nanesení nezanecháva na pleti mastný film a pleť je dostatočne hydratovaná.

Isntree – Green Tea Fresh Emulsion 120ml
KraveBeauty – Oat So Simple Water Cream 80ml
Centellian24 – Madeca Relief Lotion 150ml

2. OPRAVTE POŠKODENÚ KOŽNÚ BARIÉRU

Zima dáva našej pleti poriadne zabrať. Veľké mrazy, sucho a prechody zo zimy do tepla poškodzujú našu ochrannú bariéru kože. Preto je dôležité zahrnúť do svojej rutiny zložky, ktoré sa na opravu kožnej bariéry špecializujú. Sú to napríklad ceramidy, ktoré tvoria až 50% našej ochrannej bariéry. Pomáhajú pokožke udržiavať vlhkosť a chránia ju pred vonkajšími škodlivými vplyvmi. Ďalšími zložkami na podporu kožnej bariéry sú napríklad kyselina hyalurónová alebo panthenol.

Ceramidy nájdeme v množstve produktov. Napríklad luxusné sérum Esthemax – Collagen & Ceramides, ktoré pokožku regeneruje a poskytuje jej dlhodobú hydratáciu. Okrem toho obsahuje aj kolagén, Centella Asiatica alebo napríklad Panthenol.

Esthemax – Collagen & Ceramide 885 100ml
Cosrx – Balancium Comfort Ceramide Soft Cream Sheet Mask 26g
make p:rem – Comfort Me. Panthenol Moisture Essence 80ml

3. SPF, SPF A SPF

Nie je to žiadna novinka. Opaľovací krém by mal byť základom každej rutiny. Ak ste ho náhodou vynechali počas zimy (čo bola samozrejme chyba), na jar by ste ho mali bez zaváhania začať opäť používať.

Jedným z najobľúbenejších a najpopulárnejších opaľovacích krémov je Beauty of Joseon – Relief Sun: Rice + Probiotic SPF50+ PA++++. Tento hybridný, hydratačný a ľahký opaľovací krém bez parfumácie, je vhodný pre všetky typy pleti a nezanecháva na tvári biely film.

BEAUTY OF JOSEON – Relief Sun : Rice + Probiotic SPF50+ PA++++ 50ml

Vybrať si však môžete z množstva krémov s ochranným faktorom. Či už je to chemické, minerálne alebo hybridné SPF, dôležité je, aby ste ho radi používali.  

Abib – Heartleaf Sun Essence Calming Drop SPF50+ PA++++ 50ml
Isntree – Hyaluronic Acid Airy Sun Stick 22g

4. HMLA ALEBO SPREJ

Či už potrebujete osvieženie počas otepľujúcich sa dní alebo len niečo málo, aby ste pleť udržali hydratovanú, pleťové spreje a hmly sú skvelou voľbou.

Medzi najobľúbenejšie hmly patrí napríklad COSRX – Comfort Ceramid Cream Mist. Ide o multifunkčnú hydratačnú hmlu, ktorá obsahuje ceramidy, skvelé pre posilnenie kožnej bariéry. Ďalej obsahuje napríklad panthenol, ktorý pomáha znížiť podráždenie pleti, alebo napríklad kyselinu citrónovú, ktorá redukuje veľké póry. Neobsahuje žiadne drsné alkoholy, bežné alergény, parabény ani silikóny.

COSRX Comfort Ceramide Cream Mist 120ml

Existuje však nespočetne veľa sprejov, z ktorých si môžete vybrať. Pre ešte lepšie osvieženie ich môžete skladovať v chladničke.

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Cloudy Mist 120ml
Pyunkang Yul – Mist Toner 200ml

5. POZOR NA SEZÓNNE ALERGIE

Jar je obdobie častých alergií. Ak máte sklon k sezónnym alergiám a počas tohto obdobia pociťujete podráždenie a nepohodlie spôsobené napríklad peľom, mali by ste byť opatrný pri používaní produktov s obsahom vôní alebo esenciálnych olejov, ktoré môžu vaše oči a pokožku podráždiť ešte viac.

Siahnite po očných krémoch s upokojujúcimi zložkami, ako je napríklad Centella Asiatica. Na podráždené oči môžu pomôcť aj chladivé očné masky alebo produkty s obsahom zeleného čaju. Ten nájdeme napríklad v očnom kréme innisfree – Green Tea Seed Eye & Face Ball. Toto očné sérum má okrem skvelého zloženia aj guľôčkový aplikátor, ktorý okolie očí masíruje a ochladzuje.

innisfree – Green Tea Seed Eye & Face Ball 10ml očný krém
Purito – Centella Green Level Eye Cream 30ml očný krém

Jar je obdobím, kedy máte možnosť opraviť svoju pleť poškodenú zimou a dopriať jej dostatočnú hydratáciu. Taktiež počas jarného upratovania nezabudnite vytriediť produkty po dátume spotreby, aby ste pleti nespôsobili podráždenie. Jar prináša viac tepla a vlhkosti, čo si vyžaduje dostatočnú ochranu pred slnkom, ale aj prechod na ľahší hydratačný krém. Veríme, že vám tieto tipy pomôžu prebudiť zimnú pleť a dosiahnuť žiarivú a zdravo vyzerajúcu pokožku.

Disclaimer: Ak trpíte kožnými problémami, vyhľadajte prosím odbornú pomoc. Tento článok slúži len na informačné účely a nie je určený ako náhrada odbornej lekárskej pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *