Kozmetika

8 NOVOROČNÝCH PREDSAVZATÍ PRE LEPŠIU PLEŤ

Končí sa rok 2021 a začína nový rok 2022. Každý rok si dávame novoročné predsavzatia, že budeme viac cvičiť, zdravšie jesť, zlepšovať vzťahy, zlepšovať sa v práci a množstvo ďalších. Všetko sú to skvelé predsavzatia, ale zároveň vieme, že dodržať ich nie je vždy ľahké. Skúsme tento rok dať pár sľubov aj svojej pleti a skúsme ich aj dodržať.

Pripravili sme pre vás zoznam ôsmich novoročných predsavzatí, ktoré si vaša pleť zamiluje.

  1. BUDEM CHRÁNIŤ SVOJU PLEŤ PRED SLNKOM

Toto predsavzatie asi nikoho neprekvapí. Všetci sme už určite počuli o dôležitosti používania SPF (sun protection factor), no priznajme sa, že ho nenosíme tak často, ako by sme mali. Rok 2022 je rokom, kedy sa to zmení! Ochranný faktor chráni vašu pokožku pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Nielenže pomáha predchádzať vzniku rakoviny kože a spáleniu pokožky, ale chráni vás tiež pred vznikom hyperpigmentácie alebo zhoršením kožných ochorení (napríklad rosacea). Naša pleť je vystavená UV žiareniu aj počas tých najoblačnejších dní, preto by sme ju mali chrániť každý deň (aj keď sme doma).

Canmake – Mermaid Skin Gel UV SPF 50+ PA++++ – Clear 40g
Purito Daily Go-To Sunscreen 60ml ,SPF 50+ PA++++

Okrem pleti nezabúdajte ochranný faktor naniesť aj na krk a ruky. Odporúča sa opaľovací krém reaplikovať každé 2 hodiny. Na opakovanú aplikáciu počas dňa môžete použiť napríklad tyčinku alebo púder. Opaľovací krém je najdôležitejším krokom vašej rutiny. Jednoducho povedané, vaše ďalšie produkty v starostlivosti o pleť budú bez používania opaľovacieho krému úplne zbytočné.

Isntree – Hyaluronic Acid Airy Sun Stick 22g
Maxclinic – Catrin Natural 100 Sunkill RX SPF46 PA+++ 12g
  1. BUDEM SI ČISTIŤ PLEŤ a VŽDY SI PRED SPANÍM ODSTRÁNIM MAKE-UP

Všetci to poznáme. Je neskoro večer a vy ste vyčerpaní, v pokušení vynechať vašu 5-krokovú rutinu a rovno skočiť do postele. Od nového roku sa skúste tohto zlozvyku zbaviť a vaša pokožka sa vám určite poďakuje. Ak si nie ste istý, ako si pleť správne čistiť, prečítajte si náš článok: ČISTENIE PLETI: čo je to DOUBLE CLEANSING?. Dvojité čistenie vám zabezpečí odstránenie make-upu, opaľovacieho krému a nečistôt.

Banila Co – clean it zero pore clarifying 100ml
SKIN1004 – Madagascar Centella Light Cleansing Oil KR Edition 200ml
KraveBeauty – Matcha Hemp Hydrating Cleanser 120ml

Ak sa vám to však raz za čas stane, môžete mať ako prvú pomoc vedľa postele micelárnu vodu a čistiace tampóniky. Nie je to také účinné ako dvojité čistenie pleti, ale je to určite lepšie, ako spať s nalíčenou pleťou. Nezabúdajte však, že pleť je potrebné čistiť aj vtedy, keď make-up nepoužívate.

SKIN1004 – Madagascar Centella Remover 150ml
  1. BUDEM PLEŤ HYDRATOVAŤ

Voda je veľmi dôležitá a vaša pleť jej potrebuje veľa. Hydratácia je dôležitá jednak zvnútra (dostatočný pitný režim), ale aj aplikovaním hydratačných krémov priamo na pokožku. Dostatočne hydratovaná pleť vedie k zníženému výskytu akné, čiernych bodiek, ale aj jemných liniek a vrások. Existuje množstvo hydratačných zložiek. Patrí tu napríklad kyselina hyalurónová, aloe vera, ceramidy alebo skvalán. Ak máte veľmi suchú pleť, môžete si zaobstarať zvlhčovač vzduchu. Taktiež sa vyhnite horúcim sprchám a kúpeľom (najmä počas zimných mesiacov), ktoré vašu pokožku zbavujú prirodzených hydratačných olejov a tým ju vysušujú.

Medi-peel Power Aqua Cream 50g
COSRX – Balancium Comfort Ceramide Cream 80g
make p:rem – Hydrate Me. Micro Tension Cream 65ml
  1. BUDEM MAŤ ČISTÚ DOMÁCNOSŤ

Dbajte na to, aby ste mali čisté vankúše, masky na oči, obrazovku telefónu, čelenky, uteráky, štetce na make-up, pomôcky na starostlivosť o pleť a čokoľvek iné, čo sa dotýka vašej tváre. Toto je skvelý zvyk, pretože všetky tieto veci sú lákavým miestom pre baktérie. Okrem toho skontrolujte dátumy spotreby na všetkých produktoch a vyhoďte tie, ktoré tento dátum prekročili.

  1. NEBUDEM ZABÚDAŤ NA ZVYŠOK TELA

Túžba po žiarivej a vyživenej pokožke by nemala zostať len pri pleti. Starostlivosť o kožu nekončí pri brade. Jedným z predsavzatí na rok 2022, by mala byť adekvátna starostlivosť o pokožku celého tela. Ruky a nohy sú chladným počasím postihnuté ako prvé. Keďže týmto oblastiam chýba vlhkosť a pokožka je tu veľmi hrubá, je potrebné ich neustále hydratovať.

ILLIYOON- Ceramide Ato Soothing Gel 175ml
TIA’M Anti Blemish Body Lotion Back & Chest 200ml (TIAM)
ILLIYOON Fresh Moisture Body Lotion 350ml

Predtým je však dôležité odstrániť odumretú kožu, čím sa zabezpečí prestup hydratácie hlbšie do pokožky. Ak si chcete dopriať niečo extra, môžete siahnuť po maskách na ruky alebo nohy, ktorými si okrem hydratácie doprajte aj relax.

Koelf – Melting Essence Hand Pack 1pár
Innisfree-Special Care mask-foot 1pár
MISSHA Wonder Foot Peeling Mask 50ml
  1. BUDEM SI PRODUKTY VYBERAŤ ROZUMNE

Každý produkt nevyhovuje všetkým typom pleti. Vaša pokožka je jemná a preto s ňou musíte zaobchádzať šetrne. Aplikáciou množstva produktov môžete pleť podráždiť a poškodiť ochrannú kožnú bariéru. Ak chcete do svojej rutiny začleniť nový produkt, dôkladne si naštudujte použitie a otestujte ho na kúsku kože mimo tváre (napríklad na predlaktí). Skúste v tomto roku pri kúpe produktov premýšľať, či sú vhodné pre váš typ pleti a či vám pomôžu s problémom, ktorý chcete vyriešiť.

  1. BUDEM MYSLIEŤ EKOLOGICKY

Vďaka zvýšenému povedomiu sa kozmetický priemysel konečne prebúdza a stále viac značiek balí svoje produkty do udržateľnejších obalov. V rámci svojej každodennej rutiny môže každý podniknúť kroky, ktoré pomôžu urobiť starostlivosť o pleť ekologickejšou a udržateľnejšou. Prvým jednoduchým krokok je prestať používať jednorazové odličovacie utierky a tampóny. Namiesto toho prejdite na používanie odličovacích uterákov DALORA, ktoré rovnako účinne odstránia make-up a môžete ich používať dlhodobo. Ako ich právne používať sa dočítate v tomto článku: NOVINKA: DALORA uteráčiky.

Uteráky DALORA 2ks vo vrecúšku
  1. BUDEM TRPEZLIVÝ

Našim posledným predsavzatím a zároveň najväčšou výzvou je byť trpezlivý po celý rok. Môže trvať niekoľko týždňov, kým na pleti uvidíte prvé výsledky. Pokiaľ však budete trpezlivý, výsledky budú stáť za to. A zapamätajte si, buďte k sebe láskaví, nekritizujte seba a ani svoju pleť. Sústreďte sa na to pozitívne, pretože negativita nemá v roku 2022 miesto. Je to rok sebalásky a starostlivosti o seba.


Či už si vyberiete jedno alebo dve predsavzatia a budete sa ich držať, alebo si vyberiete všetky, v oboch prípadoch budete zlepšovať zdravie svojej pokožky. Veríme, že si každý našiel to svoje.

Ďakujeme, že ste s nami prežili rok 2021 a tešíme sa na ten ďalší. Budeme sa vám snažiť aj naďalej ponúkať tie najlepšie produkty a rady. Vaša DALORA

Disclaimer: Ak trpíte kožnými problémami, vyhľadajte prosím odbornú pomoc. Tento článok slúži len na informačné účely a nie je určený ako náhrada odbornej lekárskej pomoci.