Kozmetika

MASKA NA SPANIE vs. NOČNÝ KRÉM: aký je medzi nimi rozdiel?

Ak nie ste úplným nováčikom vo svete kórejskej kozmetiky, určite ste už počuli o maskách na spanie. Nie je to však to isté, ako nočný krém? Je naozaj nutné, aby vo vašej rutine bola maska na spanie aj nočný krém? V tomto článku sa dočítate, čo to vlastne je a aký je medzi nimi rozdiel.

ČO JE TO NOČNÝ KRÉM?

V prvom rade si ujasnime, čo je to vlastne nočný krém. Ide o hydratačný krém, ktorý používate pred spaním. Aj keď môžete večer použiť akýkoľvek hydratačný krém, existuje niekoľko výhod použitia niečoho špeciálneho. Ak je vaša pleť veľmi suchá, práve nočný krém môže skutočne dodať pokožke hydratáciu, ktorú pleť potrebuje, aby ste sa zobudili bez vysušenia a pnutia.

Často sú tieto nočné krémy hustejšie, ako bežné krémy a sú nabité výživnými zložkami, ktoré doprajú pleti poriadnu dávku hydratácie.

Taktiež často obsahujú zložky, ktoré nie sú vhodné na denné nosenie. Zloženie, ktoré obsahuje napríklad retinol alebo kyseliny (AHA kyseliny) by počas dňa mohlo spôsobiť, že vaša pleť bude fotosenzitívna a slnko ju tak môže viac podráždiť. Keď však budete takýto krém používať v noci, získate výhody týchto látok bez toho, aby ste svoju pleť vystavili možným nežiadúcim účinkom.

ČO JE TO MASKA NA SPANIE?

Ide o krémové alebo gélové masky, ktoré si na pleť nanášate ako posledný krok vašej rutiny (áno, až po hydratačnom kréme). Uzamykajú v pleti vlhkosť a akékoľvek ďalšie účinné látky.

Masky na spanie nie sú určené len na hydratáciu. Sú určené na riešenie rôznych problémov s pleťou. Nemusia byť preto husté a ťažké. V skutočnosti majú často ľahšiu až gélovú textúru. Často obsahujú aktívne látky vo vyšších koncentráciách, vďaka čomu sa dostávajú hlbšie do pleti. Podľa obsahujúcich látok pomáhajú s riešením rôznych problémov, ako je napríklad akné, pigmentové škvrny alebo napríklad vrásky.

Aký je teda medzi nimi rozdiel?

Na rozdiel od nočného krému, masku na spanie by ste nemali používať každý deň (najlepšie 1-2x za týždeň). Obsahuje totiž vyššie koncentrácie účinných látok. V noci sa pomaly a postupne vstrebáva, naopak nočný krém sa väčšinou vstrebe ešte pred spaním. Nemusíte sa však báť, že by maska na spanie zanechala na vašej pleti hrubú mastnú vrstvu. Ide naopak o ľahké textúry, ktoré v pleti skvele uzamknú vlhkosť a zabraňujú tak jej strate počas noci. Na rozdiel od nočného krému, niektoré masky na spanie by ste mali ráno z pleti zmyť. Čo však nie je žiadny problém, keďže ráno väčšinou začíname čistením alebo aspoň opláchnutím tváre.

Nočný krém vs. Maska na spanie

TIPY NA MASKY NA SPANIE

Ak ste nikdy neskúsili masku na spanie, odporúčame vám niektoré osvedčené, z ktorých si môžete vybrať.

Laneige – Water Sleeping Mask

Laneige water sleeping mask mini
Laneige – Water Sleeping Mask Mini EX 15ml

Water sleeping maska je jednou z najpopulárnejších masiek na spanie. Táto spoľahlivá a efektívna maska je vhodná pre všetky typy pleti. Má ľahkú gélovú textúru a jemnú upokojujúcu vôňu. Rýchlo sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva na nej žiadny ťažký film alebo lepkavý pocit.

V zložení nájdeme hydro-ionizovanú minerálnu vodu, ktorá dodáva intenzívnu hydratáciu aj tej najsuchšej pokožke. Okrem toho tam nájdeme aj ružu alebo napríklad výťažok z prvosienky a marhule, ktoré pomáhajú upokojiť a rozjasniť unavenú a mdlú pleť.

Abib – Rice Probiotics Overnight Mask Barrier Jelly

Abib – Rice Probiotics Overnight Mask Barrier Jelly 80ml

Maska na spanie od značky Abib je nabitá hydratačnými a účinnými látkami, vďaka ktorým bude vaša pleť vyživená a jemná. Extrakt z ryžových otrúb v spojení s probiotikami udržiava pokožku zdravou a hĺbkovo ju hydratuje. Obsiahnuté probiotiká (Lactobacillus) tiež chránia pleť pred škodlivými faktormi vonkajšieho prostredia, pomáhajú redukovať príznaky akné, vyrovnávajú pH pokožky a posilňujú ochrannú kožnú bariéru. Maska má textúru pripomínajúcu želé (gélovú), ktoré sa ľahko rozotiera po pokožke a rýchlo sa vstrebe.

Purito – Dermide Cica Barrier Sleeping Pack

Purito – Dermide Cica Barrier Sleeping Pack 80ml

Táto maska na spanie obsahuje známu zložku – centella asiatica (a jej deriváty). Centella je známa pre svoje upokojujúce a regeneračné účinky. Nie je to však jediná skvelá zložka tejto masky. Nájdeme v nej aj ceramidy, skvalán alebo napríklad kyselinu hyalurónovú. Má textúru ľahkého krému, nelepí a nezanecháva mastný pocit. Pomáha udržiavať pleť zdravú a upevňuje kožnú bariéru. Taktiež môže upokojiť podráždenú a začervenanú pleť.

ĎALŠIE TIPY:

innisfree – Green Tea Sleeping Mask 80ml
Laneige cica sleeping mask
Laneige – Cica Sleeping Mask 60ml
innisfree – Brightening Pore Sleeping Mask 100ml

Ak hľadáte niečo na riešenie konkrétneho problému na vašej pleti alebo potrebujete produkt, ktorý bude maximalizovať celú vašu rutinu, maska na spanie je skvelou voľbou. Vyberte si takú, ktorá vyhovuje vašej pleti – textúra, aktívne zložky a účinky sa u jednotlivých masiek môžu líšiť, takže si vyberte takú, ktorá pomôže práve vašej pleti.

Disclaimer: Ak trpíte kožnými problémami, vyhľadajte prosím odbornú pomoc. Tento článok slúži len na informačné účely a nie je určený ako náhrada odbornej lekárskej pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *