Kozmetika

Na krásu sme našli odpoveď v jednoduchosti (ranná skincare rutina)

Kozmetické značky nás neustále bombardujú množstvom zázračných (a najlepších) ingrediencií. Každý mesiac sa objaví nová prísada, ktorú by ste zaručene mali vyskúšať. Skúšate a neustále kupujete novinky, ktoré vám sľubujú krajšiu pleť a výzor, no v kúpeľni sa vám hromadia krémy, séra či masky, ktoré majú často spoločnú jedinú vec- nefungujú.

Každý z nás si týmto procesom prešiel. Počas pandémie som otestovala snáď každý produkt, ktorý bol uvedený na trh, pretože moja pleť pod respirátorom extrémne trpela. Pod rúškom a respirátorom sa mi niekoľko mesiacov tvorilo akné a pleť celkovo pôsobila podráždene, sucho a unavene.

Recept na zlepšenie som dostala až v prekvapujúcom návode: “Nie je to o tom, mať viac produktov než dokážeš spočítať, ale o tom, mať správne produkty, ktoré robia správne veci a používať ich v správnom poradí”. Nemusíte si teda nastavovať budík o hodinu skôr, so správnou starostlivosťou zvládnete svoju rannú skincare rutinu počas toho, ako sa vám bude ráno variť voda na kávu.

Ráno

Prvým krokom je vyčistiť pleť

Možno sa zamýšľate nad tým, prečo je nutné čistiť pleť ráno, keď ste si ju vyčistili večer. Počas spánku však (predpokladám) máte tvár položenú na vankúši, a na obliečke sa častokrát zachytí prach alebo iné nečistoty. Takisto chcete pleť vyčistiť od zbytku krému, ktorý ste použili večer.

Náš tip na produkt: COSRX Good morning čistiaci gél. Vynikajúce vyčistenie pleti si zaručíte aj pomocou HARUHARU Wonder Hydratačného oleja z čiernej ryže, či ANUA Heartleaf Hydratačnej čistiacej peny.

Nasleduje tonizácia pleti

Toner odstraňuje zvyšky čistiaceho gélu a pripravuje pleť, aby lepšie absorbovala ďalšie produkty. Skúste si predstaviť, že vaša pleť je ako špongia. Je ťažšie ju hydratovať, ak je úplne vysušená, preto je potrebné ju na to pripraviť.

Náš tip na produkt: SKIN1004 Madagascar Centella Toner. Okrem neho si zamilujete aj COSRX Propolis Posilňujúci toner s propolisom, či ANUA Heartleaf Upokojujúce pleťové tonikum.

Krok tretí je sérum

Sérum je väčšinou ľahká tekutina gélovitej konzistencie, ktorá obsahuje koncentrované látky a má za úlohu poskytnúť pokožke silnú dávku hydratácie či výživy.

Náš tip na produkt: SKIN1004 Madagascar Centella sérum, no svojimi vlastnosťami vás poteší aj SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Blue Serum sérum.

Hydratácia pleti ako predposledná časť

Hydratačný krém musí byť samozrejmosťou v každej skincare rutine, jeho konzistencia sa však môže líšiť od stavu vašej pleti, alebo od veku. Mal by ochrániť vašu pokožku od vonkajších vplyvov a nemali by ste mať pociť podráždenej či napnutej pleti.

Náš tip na produkt: iUNIK Beta – Glucan denný krém. Výborné hydratačné a vyživujúce vlastnosti má však aj Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream krém, alebo SKIN1004 Madagascar Centella Soothing krém.

Ochrana pred slnkom nakoniec

Najpodstatnejšia časť celej rutiny, dôležitosť ochrany pred slnečným žiarením, pochopili kórejské ženy už dávno. Preto im môžeme dnes závidieť stav pleti. Aplikácia vysokej ochrany proti slnečnému žiareniu s vysokým faktorom by mala byť samozrejmosťou aj vtedy, ak nevychádzate celý deň z domu, je to najjednoduchší spôsob ochrániť svoju pleť nielen pred estetickými problémami, ale aj pred rakovinou kože.

Náš tip na produkt: SKIN1004 Madagascar Centella Suncream. Vysokým ochranným faktorom a hydratáciou pleti vás poteší aj Kao Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ PA++++ esencia, alebo BEAUTY OF JOSEON Relief Sun : Rice + Probiotic SPF50+ PA++++ krém.