Kozmetika

Na krásu sme našli odpoveď v jednoduchosti (ranná rutina)

Kozmetické značky nás neustále bombardujú množstvom zázračných (a najlepších) ingrediencií a každý mesiac objavia novú prisádu, ktorú musíte mať, pretože je to jediná záchrana, pre vašu pokožku. Skúšate a kupujete nejakú novinku, ktorá vám zlepší pleť a zachráni váš výzor, a v kúpeľni sa vám hromadia krémy, séra či masky, ktoré majú jednu vec spoločnú – nefungujú.

Každý z nás si týmto procesom prešiel. Počas pandémie som otestovala snáď každý produkt, ktorý vznikol, lebo moja pleť pod respirátorom extrémne trpí. Nikdy som nemala akné, dokonca ani počas puberty, no po ôsmich hodinách vo vlaku s rúškom a respirátorom sa objavilo a už s ním niekoľko mesiacov (neúspešne) bojujem. Teda, donedávna neúspešne.

Recept na zlepšenie som dostala v prekvapujúcom návode: „Nie je to o tom, mať viac produktov než dokážeš spočítať, ale o tom, mať správne produkty, ktoré robia správne veci a používať ich v správnom poradí“. Nemusíte nastavovať budík o hodinu skôr, so správnou starostlivosťou zvládnete svoju starostlivosť o pleť počas toho, kým vám ráno zovrie voda na kávu.

Ráno

Prvým krokom je vyčistiť pleť

Možno sa zamýšľate nad tým, prečo je nutné čistiť pleť ráno, keď ste si ju vyčistili večer. Počas spánku však (predpokladám) máte tvár položenú na vankúši, a na obliečke sa častokrát zachytí prach alebo iné nečistoty. Takisto chcete pleť vyčistiť od zbytku krému, ktorý ste použili večer.

Náš tip na produkt: COSRX Good morning čistiaci gél

Nasleduje tonizácia pleti

Toner odstraňuje zvyšky čistiaceho gélu a pripravuje pleť, aby lepšie absorbovala ďalšie produkty. Skúste si predstaviť, že vaša pleť je ako špongia – je ťažšie ju hydratovať, ak je úplne vysušená, preto je potrebné ju na to pripraviť.

Náš tip na produkt: SKIN1004 Madagascar Centella Toner

Krok tretí je sérum

Sérum je väčšinou ľahká tekutina gélovitej konzistencie, ktorá obsahuje koncentrované látky a má za úlohu poskytnúť pokožke silnú dávku hydratácie.

Náš tip na produkt: SKIN1004 Madagascar Centella sérum

Hydratácia pleti ako predposledná časť

Hydratačný krém musí byť samozrejmosťou v každej skincare rutine, jeho konzistencia sa však môže líšiť od stavu vašej pleti, alebo od veku. Mal by ochrániť vašu pokožku od vonkajších vplyvov a nemali by ste mať pociť podráždenej či napnutej pleti.

Náš tip na produkt: iUNIK Beta – Glucan denný krém

Ochrana pred slnkom nakoniec

Najpodstatnejšia časť celej rutiny, dôležitosť ochrany pred slnečným žiarením pochopili kórejske ženy už dávno, preto im môžeme dnes závidieť stav pleti. Aplikácia vysokej ochrany proti slnečnému žiareniu s vysokým faktorom by mala byť samozrejmosťou aj vtedy, ak nevychádzate celý deň z domu, je to najjednoduchší spôsob ochrániť svoju pleť nie len pred estetickými problémami, ale aj pred rakovinou kože.

Náš tip na produkt: SKIN1004 Madagascar Centella Suncream

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *