Kozmetika

Prečo je dôležité používať SPF, aj keď sa nechystáte opaľovať?

Väčšina z nás má skúsenosti s opaľovacím krémom už od detstva. Na kúpalisku či pri mori nás rodičia natierali hustým bielym krémom. Kvalita aj konzistencia ochranných krémov, ktoré sú na trhu teraz sa výrazne zlepšila. Dnes sa pozrieme na to, prečo by sme mali používať krém s SPF denne, aké množstvo krému naniesť a pridáme aj pár tipov na obľúbené krémy s spf.

Množstvo, ktoré je potrebné aplikovať si ľahko odmeriate sami. Krémom by mali byť pokryté tri prsty na vašej ruke. Jeden prst je množstvo krému na krk, dve prsty na vašu tvár, kde nesmiete zabudnúť ani na uši.

Opaľovací krém chráni pred škodlivým žiarením UVA a UVB. Tie poškodzujú pleť a spôsobujú hyperpigmentáciu, akné, vrásky a v neposlednom rade aj rakovinu kože.

10 Dôvodov prečo používať SPF

 • 80-90% prípadov predčasného starnutia pokožky a rakoviny kože je spôsobených nechráneným vystavením sa UV lúčom. Okrem toho by ste sa nemali vystavovať počas dňa silnému slnku a to hlavne medzi desiatou a päťtnástou hodinou.
 • Možno sa pýtate, aký ochranný faktor vyberať. Odporúčame vyberať faktor minimálne 30 a viac.
 • Natierajte sa opaľovacím krémom aj pri pobyte vnútri. UVA lúče prechádzajú aj cez sklo, takže na vás útočia rovnako aj keď ste celý deň doma alebo šoférujete.
 • UVA lúče spôsobujú starnutie a UVB lúče spôsobujú spálenie. Preto je dôležité hľadať krém s označením PA, čo znamená širokospektrálnu ochranu.
 • SPF, ktoré obsahuje váš make-up nestačí, pretože väčšinou nepoužijete dostatočné množstvo make-upu, aby vás naozaj ochránil.
 • Ak kombinujete SPF 15 a SPF 30, nikdy sa to nevyrovná ochrane, ktorú by vám poskytol krém s ochranou SPF 45. Ochranný faktor sa nespočíta.
 • Nezabudnite aplikovať krém na očné okolie a balzam na pery s SPF. Sú to najcitlivejšie oblasti, kde sa starnutie prejaví najskôr.
 • Aplikujte krém viackrát denne, odporúčame reaplikovať každé 2-3hodiny.
 • Existujú dva druhy krémov na opaľovanie: fyzický (tiež nazývaný minerálny / anorganický) a chemický (organický) opaľovací krém. Ani jeden nie je lepší, vyberiete si ten, ktorý vám viac vyhovuje, fungujú síce na inom zložení, ale fungujú rovnako dobre.
 • Existujú aj hybridné krémy, ktoré kombinujú minerálne aj chemické filtre. Odstraňujú hlavne nevýhodu bieleho povlaku a pritom neznižujú účinok krému.
 • BONUS: Nie, nezáleží na tom, aký odtieň má vaša pleť, či ste tmavší, alebo bledší, používať krém každý deň je stále rovnako dôležité.

S príchodom letnej sezóny sme v dalora.sk rozšírili našu ponuku krémov s ochranným faktorom a vyberáme pre Vás naše najobľúbenejšie.

Kao – Bioré UV Aqua Rich Watery Essence SPF50+ PA++++

CANMAKE – Mermaid Skin Gel UV SPF50+ PA++++

ISEHAN – Kiss Me Sunkiller Perfect Water Essence SPF50+ PA++++

A ako posledný krém s ochranným faktorom uvedieme ISEHAN. Za nás jednoznačne najlepšia voľba.
Ľahký krém vhodný pre všetky typy pleti, bez alkoholu. Ľahko hydratačný s príjemnou citrusovou vôňou.
Veľmi sa tešíme, že sme tento vynikajúci krém objavili a určite Vám ho odporúčame vyskúšať.