Nezaradené

Prečo používať toner?

Nedávno som čítala vyjadrenie jednej známej odborníčky na pleťovú kozmetiku: „Jediný produkt, ktorý by som doporučila používať naozaj každému a ktorý sa stal prelomovým v mojej starostlivosti o pleť, je určite toner.“ Ako sama hovorí, ľudia ostali prekvapení, pretože predpokladali, že jej odpoveď bude maska alebo luxusný hydratačný krém.

Mnoho ľudí považuje toner za zbytočnosť, ktorú vo svojej rutine nepotrebujú. Toner má však veľa výhod, ktoré iný produkt nenahradí: neutralizuje pH pokožky, uzatvára póry, a pripraví pokožku na ďalšie kroky.

Prečo kórejské tonery?

Vždy som používala tonery západných značiek, v naivnej viere, že upokojujú moju pokožku. To bol však omyl. Pleť mi vysušovali, a podráždili, pretože obsahovali množstvo alkoholu. Kórejské tonery využívajú silu prírodných zložiek, a väčšina z nich je skôr gélovej konzistencie, vďaka tomu má pleť dávku hydratácie naviac. Napriek tomu sa však rýchlo vstrebávajú.

Toner Some By Mi s regeneračnou silu slimáka

Súčasťou tonera je extrakt z čierneho slimáka a rastlinné extrakty, vďaka ktorým je moja pleť vypnutejšia. Toner má protivráskové účinky a takisto pleť zosvetľuje. Zložky pomáhajú liečiť akné a účinne redukujú jazvy.

Hmlový toner Pyunkang Yul

Perfektný spoločník na cesty. Hodí sa do kabelky, je v praktickom balení s rozprašovačom, aby ste ho mohli kedykoľvek použiť. Toner má vďaka extraktu z koreňa kozinca blanitého antioxidačný a protizápalový účinok. Mojej pleti navracia jej pôvodné pH a hydratuje ju.

Exfoliačný toner Cosrx AHA/BHA

Exfoliačné tonery sú vhodné pre ľudí, ktorí majú pokožku zmiešanú alebo náchylnú na akné. Zvyčajne majú ľahšiu textúru, a bojujú proti upchatým pórom. Vďaka exfoliačnému účinku odstraňujú odumreté kožné bunky, a keďže obsahujú AHA/BHA kyseliny, ktoré sú rozpustné v oleji, dokážu preniknúť aj napríklad na miestach s prebytočným mazom (oblasť brada, nos a čelo). Výsledkom je hladšia a jasnejšia pokožka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *