Nezaradené

Prečo používať tonery?

Nedávno som čítala vyjadrenie jednej známej odborníčky na pleťovú kozmetiku: “Jediný produkt, ktorý by som doporučila používať naozaj každému a ktorý sa stal prelomovým v mojej starostlivosti o pleť, je určite toner,” povedala. Ako sama dodala, ľudia ostali z jej slov prekvapení, pretože predpokladali, že odpoveďou bude skôr maska alebo luxusný hydratačný krém. Povieme si preto niečo o tom, prečo je tak dôležité používať tie najlepšie tonery z kórejskej kozmetiky.

Mnoho ľudí pritom považuje toner za zbytočnosť, ktorú vo svojej dennej rutine nepotrebujú. Pleťový toner má však, naopak, veľmi veľa pozitívnych vlastností a výhod, ktoré iný produkt v žiadnom prípade nenahradí. Neutralizuje pH pokožky, uzatvára póry, ukľudní podráždenú pleť, dodá jej obsahujúce výživné látky a pripraví pokožku na ďalšie kroky.

Prečo kórejské tonery?

Vždy som používala tonery západných značiek v naivnej viere, že upokojujú moju pokožku. To bol však omyl. Pleť mi skôr vysušovali a podráždili, pretože obsahovali množstvo alkoholu. Tonery využívajú silu prírodných zložiek, pričom väčšina z nich je skôr gélovej konzistencie, vďaka čomu dostáva pleť dávku hydratácie naviac. Napriek tomu sa však rýchlo vstrebávajú do pokožky.

Najlepšie tonery z kórejskej kozmetiky

ANUA Upokojujúce pleťové tonikum s extraktom hutínie srdčitej

Anua Heartleaf 77% Soothing Toner je ľahký toner špeciálne vyvinutý pre citlivú pokožku. Tonikum obsahuje 77 % extraktu zo srdcovky, a preto upokojuje začervenanie a zároveň chráni pokožku pred vonkajším stresom. Extrakt z hutínie srdčitej (houttuynia cordata) je dobre známy pre svoje protizápalové a upokojujúce účinky na pokožku. Anua používa iba prísady zo srdcovky, ktoré boli vypestované a zozbierané v Kórei. Vodnatá textúra poskytuje ľahkú hydratáciu, ktorú môžeme následne vrstviť. Bez akýchkoľvek dráždivých látok prejasňuje a hydratuje pleť, kým tón pleti zanechá rovnomerný.

Hmlový toner Pyunkang Yul

Perfektný spoločník na cesty, ktorý pasuje do kabelky, zabalený v praktickom balení s rozprašovačom, aby ste ho mohli kedykoľvek použiť. Toner Pyunkang Yul Essence je esenciálne upokojujúce tonikum s hydratačným účinkom a vďaka extraktu z koreňa kozinca blanitého pôsobí antioxidačne a protizápalovo. Mojej pleti navracia jej pôvodné pH a hydratuje ju. Až 91,3% tohto tonera je extrakt z koreňa mliečnej Vecht, plný betaínu a minerálov prospešných pre pokožku.

Exfoliačný toner Cosrx AHA/BHA

Exfoliačné tonery sú vhodné pre ľudí, ktorí majú pokožku zmiešanú alebo náchylnú na tvorbu akné. Zvyčajne majú ľahšiu textúru, a bojujú proti upchatým pórom. Odstraňujú odumreté kožné bunky, a keďže tonery obsahujú AHA/BHA kyseliny rozpustné v oleji, prenikajú napríklad aj na miesta s prebytočným mazom (oblasť brada, nos a čelo). Výsledkom je hladšia a jasnejšia pokožka.