Kozmetika

Ako svet ovládla Centella?

Ak existuje jedna z ingrediencií, ktorou je každý milovník kórejskej kozmetiky posadnutý, je to určite Centella asiatica (CICA). Ani nás neobišla láska k produktom s touto prírodnou zložkou. Radi vám preto vysvetlíme, v čom spočíva jej dokonalosť a predstavíme vám tiež tipy na výrobky, ktoré nás najviac očarili.

Čo je Centella asiatica?

V slovenčine pupočník ázijský je bylinka, ktorá rastie v mokradiach v Ázií. Takisto je nazývaná aj Tiger grass (tigria tráva), pretože ju vyhľadávajú tigre, aby uzdravili svoje rany alebo svrbenie. V kozmetike sa využívajú hlavne jej listy a stonky. Svoje miesto našla aj v ajurvédskej medicíne, kde si ju cenia vďaka jej regeneračným a liečivým vlastnostiam.

Medzi hlavné látky, ktoré listy a stonky rastliny Centella Asiatica obsahujú, sa radia:
– Saponíny: Madecassoside a asiatikosid
– Triterpény: Kyselina ázijská a kyselina madecassicová


Tieto zložky majú liečivé, antibakteriálne, regeneračné a antioxidačné vlastnosti. Okrem toho majú tiež schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu v pleti a posilňujú kožnú bariéru. Centella asiatica je preto účinnou reparačnou zložkou a funguje ako prevencia pred starnutím pleti a vráskami.

Výrobky “cica” sú pomenované podľa vysokej koncentrácie Centella asiatica a okrem skratky na zložku odkazujú aj na francúzske slovo cicatriser (v preklade liečenie).

Produkty, ktoré nás očarili

Purito Centella Sérum
Regeneračné sérum, ktoré je formulované tak, aby pokožka prijala všetky potrebné látky naraz. Obsahuje 49 % extrakt z Centella, ktorý podporuje syntézu kolagénu a aktivuje tkanivá buniek. Okrem toho má rozjasňujúce účinky.

iUNIK upokojujúci gél
Osviežujúci krém bez obsahu oleja, vďaka ktorému je pokožka jasnejšia a žiarivejšia. Krém gélovej konzistencie je obohatený o listovú vodu Centella asiatica a listovú vodu z čajovníka. Bonusom je minimalistický dizajn balenia, spoločnosť tak vďaka efektívnym obalom znižuje náklady na výroby.

Cosrx Centella toner
Tonikum bez obsahu alkoholu upokojuje a hydratuje podráždenú pokožku. Vďaka vysokej koncentrácií pupočníka ázijského stimuluje regeneráciu kožných buniek a normalizuje hydrolipidovú rovnováhu v pokožke.

SKIN1004 Madagascar Centella Asiatica Ampoule sérum pre zdravšiu pokožku

Sérum, ktoré pokožku upokojuje, pomáha pri hyperpigmentácii, dehydratácii, znižuje nadmernú tvorbu mazu, zabraňuje strate pevnosti a jemných liniek a zanechá vašu pokožku silnejšiu, hydratovanejšiu a vyváženejšiu. Emulzia pôsobí protizápalovo, lieči akné, sťahuje póry. Esencia udržuje správnu vlhkosť pokožky, zjemňuje pokožku a chráni ju pred poškodením.

ANUA Heartleaf Pore Clay Pack Čistiaca maska s ílom a hutíniou srdčitou

 Čistiaca maska s ílom a hutíniou srdčitou s obsahom bentonitu a kaolínu je vynikajúcim pomocníkom pre čistenie pleti, redukciu mazu, zmiernenie akné a uvoľnenie pórov. Maska s exfoliačným účinkom patrí medzi top produkty dennej rutiny starostlivosti o pleť a dokáže efektívne odlupovať odumreté bunky pokožky pre hladký, jemný a žiarivý povrch. Vynikajúcim pomocníkom a novinkou s Centellou a mikroihličkovou technológiou je aj VT cosmetics Reedle Shot 100 Pleťový booster, ktorý patrí medzi naše bestsellery.