Kozmetika

Ako svet ovládla Centella?

Ak je jedna z ingrediencií, ktorou je každý milovník kórejskej kozmetiky posadnutý, je to určite Centella Asiatica (CICA). Prinášame vám vysvetlenie, prečo ani nás neobišla láska k produktom s touto ingredienciou, a takisto tipy, ktoré výrobky nás očarili.

Čo je Centella Asiatica? V slovenčine pupočník ázijský je bylinka, ktorá rastie v mokradiach v Ázií. Takisto je nazávaná aj Tiger grass (tigria tráva), pretože ju vyhľádavajú tigre, aby uzdravili rany alebo svrbenie. V kozmetike sa využívajú hlavne jej listy a stonky. Svoje miesto našla aj v ajurvédskej medicíne, kde si ju cenia vďaka jej regeneračným a liečivým vlastnostiam.

Medzi hlavné látky, ktoré listy a stonky rastliny Centella Asiatica obsahujú, sa radia:
saponíny: Madecassoside  a  asiatikosid
triteprény: kyselina ázijská a kyselini madesaccic
Tieto zložky majú liečivé, antibakteriálne, regeneračné a antioxidačné vlastnosti. Okrem toho majú tiež schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a posilňujú kožnú bariéru. Centella Asiatica je preto účinnou reparačnou zložkou, a funguje ako prevencia pred starnútim pleti a vráskami.

Výrobky „cica“ sú pomenované podľa vysokej koncentrácie Centella Asiatica a okrem skratky na zložku odkazujú aj na francúzske slovo cicatriser (v preklade liečenie).

Produkty, ktoré odporúčame:

Purito Centella Sérum
Regeneračné sérum, ktoré je formulované tak, aby pokožka prijala všetky potrebné látky naraz. Obsahuje 49 percent zložky Centella, ktorá podporuje syntézu kolagénu a aktivuje tkanivá buniek a má rozjasňujúce účinky .

iUNIK upokojujúci gél
Osviežujúci krém bez obsahu oleja, vďaka ktorému je pokožka jasnejšia a žiarivejšia. Krém gélovej konzistencie je obohatený o listovú vodu Centella Asiatica a listovú vodu z čajovníka. Bonusom je minimalistický dizajn balenia, spoločnosť tak vďaka efektívnym obalom znižuje náklady na výroby.

Cosrx Centella toner
Tonikum bez obsahu alkoholu upokojuje a hydratuje podráždenú pokožku. Vďaka vysokej koncentrácií pupočníka ázijského stimuluje regeneráciu kožných buniek a normalizuje hydrolipidovú rovnováhu v pokožke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *