Kozmetika

PURITO DAILY GO-TO SUNSCREEN SPF 50 PA++++: Porovnanie s Centella Green Level Unscented Safe Sun 50+ PA++++

Asi každý bol fanúšikom pôvodného opaľovacieho krému od značky Purito – Centella Green Level Safe Sun 50+ PA++++. A určite každý netrpezlivo čakal na nový krém s SPF od tejto značky. Je však nový opaľovací krém lepší ako ten pôvodný?

Purito Centella Green Level Unscented Safe Sun 50+ bol dlhodobo najobľúbenejším opaľovacím krémom. Následne však v dvoch európskych laboratóriách prišli vedci na to, že tento opaľovací krém v skutočnosti obsahuje len SPF 19, namiesto uvedených 50. Bližšie informácie nájdete v tomto článku: What Went Wrong With Purito’s Centella Green?.

Môžeme ešte dôverovať spoločnosti Purito?

Spoločnosť Purito sa k celej tejto kauze postavila veľmi zodpovedne. Ospravedlnili sa, oslovili zákazníkov, ktorí sa cítili ukrivdení a stiahli produkt z trhu. Následne začali pracovať na novom kréme s ochranným faktorom, ktorý testami prešiel a oficiálne výsledky sú zverejnené na ich stránke.

PURITO DAILY GO-TO SUNSCREEN SPF 50 PA++++

Už na prvý pohľad vidíme podobnosť v balení. Obidva sú balené v bielej, matnej plastovej tube, ktorá je zabalená v recyklovateľnej krabičke. Nový dizajn však pôsobí o niečo prehľadnejšie.

Purito Daily Go-To Sunscreen je na rozdiel od pôvodného HYBRID. Obsahuje teda chemické aj minerálne filtre, ktoré poskytujú širokospektrálnu ochranu pred UVB aj UVA žiarením. Pôvodný opaľovací krém obsahoval len chemické filtre.

FILTRE

  • Tinosorb S – Chemický filter, ktorý pleť chráni pred UVB aj UVA žiarením. Je stabilný a bezpečný.
  • Uvinul T 150 – Ide o mimoriadne stabilný chemický filter, ktorý pleť chráni pred UVB žiarením. Na zabezpečenie vysokej ochrany stačí malé percento.
  • Uvinul A Plus – Chemický filter, ktorý chráni pleť pred UVA žiarením. Je stabilný a do pokožky sa absorbuje len minimálne.
  • Titanium Dioxide (oxid titaničitý) – Je minerálny filter, ktorý nás chráni hlavne pred UVB lúčmi a niektorými UVA lúčmi. Je bezpečný, stabilný, ale môže na pleti zanechávať biely film.

ĎALŠIE INGREDIENCIE

Centella Asiatica Extract

Ide o jednu z najobľúbenejších ingrediencií na upokojenie pleti. Zlepšuje hojenie rán a má tiež protizápalové účinky.

Purito Daily Go-To Sunscreen 60ml ,SPF 50+ PA++++

TEXTÚRA

Textúra je veľmi podobná pôvodnému opaľovaciemu krému. Ale je ešte o niečo tekutejšia (klzkejšia), vďaka čomu sa veľmi dobre rozotiera.

FARBA A VÔŇA                

Farba je takmer identická, čo si môžete všimnúť aj na obrázkoch. Obidva krémy s ochranným faktorom sú bez parfumácie, čo ocení najmä citlivý typ pleti.

Purito Centella Green Level Unscented Safe Sun:

Purito Daily Go-To Sunscreen :

VZHĽAD A POCIT NA PLETI

Nový Purito Daily go-to sunscreen pleť rozjasní a nezanecháva na nej biely film. Na pleti pôsobí pomerne hydratačne, ale vpíja sa o čosi pomalšie ako pôvodné SPF. Odporúčame ho teda hlavne ľuďom so zmiešaným, normálnym alebo suchým typom pleti. Ak máte mastnejšiu pleť, mohol by mať pre Vás prehnane lesklý efekt a odporúčame skôr Biore.

POROVNANIE

DAILY GO-TO SUNSCREEN SPF 50 PA++++CENTELLA GREEN LEVEL UNSCENTED SUN SPF50+ PA++++
OBSAH60ml60ml
FILTREChemické + MinerálneChemické
TEXTÚRAĽahké tekuté mliečkoĽahká krémová až mliečko
VÔŇA ŽiadnaŽiadna

Purito Daily Go-To Sunscreen vs Purito Centella Green Level Unscented Safe Sun

Pri porovnávaní týchto dvoch opaľovacích krémov je nutné si uvedomiť, že pôvodný Purito Centella Green Level Unscented Safe Sun bol populárny preto, lebo nemal typické nevýhody opaľovacích krémov. Bol ľahký, dobre sa rozotieral, rýchlo sa absorboval do pleti a nezanechával na nej biely alebo mastný film.

Nový opaľovací krém Purito Daily Go-To Sunscreen je taktiež ľahký, dobre sa rozotiera, neupcháva póry a na tvári nezanecháva biely film. Dôležité však je, že obsahuje lepšie/modernejšie ochranné filtre, ktoré našu pleť chránia pred ultrafialovým žiarením. Jeho jedinou nevýhodou je pomalšie absorbovanie (vstrebávanie) oproti pôvodnému. Bude však skvelou voľbou pre normálny, zmiešaný a suchý typ pleti, počas zimy by mohol sedieť aj pleti mastnej. Vrelo ho ale odporúčame a veríme, že si ho naši zákazníci obľúbia.

Disclaimer: Ak trpíte kožnými problémami, vyhľadajte prosím odbornú pomoc. Tento článok slúži len na informačné účely a nie je určený ako náhrada odbornej lekárskej pomoci.