Kozmetika

NOVINKA: DALORA uteráčiky

Keď raz objavíte čaro čistiacich uteráčikov DALORA, nebudete si bez nich vedieť predstaviť svoju rutinu. Viete však, ako uteráčiky správne používať? V článku si povieme aké sú výhody ich používania a na čo si dávať pozor.


ČO SÚ DALORA UTERÁČIKY A Z ČOHO SÚ VYROBENÉ?

DALORA odličovacie a čistiace uteráčiky sú znovu použiteľné čistiace uteráčiky štvorcového tvaru, ktoré majú multifunkčné využitie a sú vhodné pre všetky typy pleti. Jedno balenie obsahuje dva uteráčiky zabalené vo vrecúšku. Môžete ich prať pri teplote 30°C, ale nemali by ste ich žehliť, sušiť v sušičke, ani bieliť. 

Rozlišujeme na nich dve strany:

 1. MUŠELÍNOVÁ STRANA
  • Mušelín (gázovina) je ľahká vzdušná látka, ktorá je vyrobená zo 100 percentnej bavlny a na dotyk pripomína detskú plienku.  
  • Oproti čistiacim kefkám je výhodou mušelínu jeho jemnosť a šetrnosť k pleti.
  • Pomáha odstrániť make-up, SPF a nečistoty.
  • Jemne exfoliuje pokožku a stimuluje krvný obeh tváre.
 1. MIKROVLÁKNOVÁ (FROTÉ) STRANA
  • Mikrovláknová strana je príjemná a mäkká na dotyk a je vyrobená z 80% z polyesteru a 20% polyamidu.
  • Dokonale vyčistí póry, ale zároveň pleť udrží vláčnu a nevysuší ju.
  • Froté je veľmi jemné, s krátkym vlasom a je veľmi šetrné k pokožke.
MUŠELÍNOVÁ STRANA

MIKROVLÁKNOVÁ (FROTÉ) STRANA

POUŽITIE

DALORA uteráčiky majú multifunkčné využitie. Základom je však ich použitie pri čistení pleti. Ako pleť správne čistiť a aké produkty zvoliť si môžete prečítať v našom článku: Čistenie pleti: čo je to double cleansing?

 1. KROK: Pri čistení pleti je dôležité dotýkať sa tváre čistými rukami. Preto si v prvom kroku dôkladne umyjeme a vysušíme ruky.
 1. KROK: Na suchú pleť nanesieme odličovací balzam alebo olej, teda produkt na báze oleja, ktorý rozpustí make-up, SPF a ďalšie nečistoty. Produkt masírujeme do pokožky, až kým sa make-up nerozpustí.
 1. KROK: Uteráčik navlhčíme vo vlažnej vode a vyžmýkame ho. Následne MUŠELÍNOVOU (GÁZOVOU) STRANOU jemne zotrieme produkt z tváre. Nesmieme zabudnúť na líniu vlasov, bradu a krk. Buďte opatrní v okolí očí.
 1. KROK: Následne na navlhčenú pleť nanesieme čistiaci gél alebo penu (produkt na báze vody) a vmasírujeme ho do pleti.
 1. KROK: Znovu navlhčíme a vyžmýkame uteráčik, no tentokrát použijeme MIKROVLÁKNOVÚ (FROTÉ) STRANU. Jemnými pohybmi zotrieme čistiaci produkt z tváre. Uteráčikom môžeme prejsť po pleti niekoľkokrát za sebou, kým nebude úplne čistá.
 1. KROK: Tvár osušíme čistým uterákom. Nešúchame, ale jemne prikladáme na pokožku.
 1. KROK: Použitý uteráčik operieme (ručne alebo v práčke na 30°C) a necháme ho vysušiť.

Uteráky DALORA 2ks vo vrecúšku

ĎALŠIE TIPY NA VYUŽITIE

Ako sme spomínali, DALORA uteráčiky sú multifunkčné a preto ich okrem čistenia pleti môžete použiť napríklad na zotretie krémovej alebo ílovej masky na pleť.

Ďalším využitím je domáca parná kúra. Uteráčik namočíte do teplej vody (nie horúcej) a namiesto okamžitého zotretia čistiaceho gélu, necháte uteráčik chvíľu na pleti. Tento naparovací efekt otvára vaše póry, čo zlepšuje ich vyčistenie. Keď začne uteráčik chladnúť, môžete pleť utrieť.

Rovnako môžete túto naparovaciu kúru využiť aj pred aplikáciou pleťových masiek. Masky tak budú lepšie účinkovať.

AKO ČASTO MÔŽETE DALORA UTERÁČIKY POUŽÍVAŤ?

Uteráčiky je vhodné používať na double cleansing raz denne a to pri večernej rutine. Čistenie uteráčikom dvakrát denne sa neodporúča. Riskujete tým nadmernú exfoliáciu, podráždenie pokožky a poškodenie ochrannej kožnej bariéry. Ráno odporúčame používať čistý uteráčik prevažne na osušenie pleti a večer bude váš pomocník pri double cleansingu.

AKO ČASTO JE POTREBNÉ ICH MENIŤ?

Denne! Je dôležité vyprať uteráčik po každom použití a nechať ho úplne vyschnúť. DALORA uteráčiky sa v balení nachádzajú hneď dva, čo je veľmi výhodné lebo ich môžete striedať. Každý z nich obsahuje aj pútko, za ktoré môžete uteráčik zavesiť, aby vyschol.

NA ČO SI DAŤ POZOR?

 • Nepoužívajte horúcu vodu! Horúca vodu vysušuje pokožku a môže spôsobiť jej začervenanie a podráždenie.
 • Nešúchajte tvár príliš silno! Použite jemný tlak, aby ste si pleť nepodráždili.
 • Zakaždým použite čistý uteráčik! Je to nevyhnutné pre dobrú hygienu. Použite vždy úplne suchý, nový uteráčik.
 • Nikdy nezdieľajte svoj uteráčik s niekým ďalším!

VÝHODY DALORA UTERÁČIKOV

 • ŠETRIA ČAS
  • Uteráčiky na čistenie pleti odstránia make-up a nečistoty rýchlejšie a efektívnejšie, ako vaše ruky.
 • ROZJASNENÁ A HLADŠIA PLEŤ
  • Pri čistení uteráčikom sa odstraňujú aj odumreté kožné bunky z pokožky. Tento každodenný jemný peeling vedie k tomu, že sa vám tak ľahko neupchávajú póry, vďaka čomu je vaša pleť čistejšia.  
 • ŠETRNÉ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU
  • Naša každodenná rutina si vyžaduje pravidelné používanie jednorazových vatových tampónov alebo obrúskov. DALORA uteráčiky sú skvelým a jednoduchým spôsobom ako znížiť množstvo kozmetického odpadu. Môžete ich používať aj niekoľko rokov. Jednoducho ich vyperiete a použijete znovu.
 • VHODNÉ AJ NA CESTOVANIE

Naše DALORA uteráčiky majú naozaj luxusné zloženie, vďaka čomu sú veľmi šetrné k pokožke a zároveň ju dokonalo vyčistia. Uteráčiky sú dokonalým doplnkom vašej rutiny, pretože udržia vašu pokožku čistú, hladkú a zároveň dodajú vašej pleti trochu extra rozmaznávania. S našimi uteráčikmi sa budete pri večernej rutine cítiť ako v salóne.

Disclaimer: Ak trpíte kožnými problémami, vyhľadajte prosím odbornú pomoc. Tento článok slúži len na informačné účely a nie je určený ako náhrada odbornej lekárskej pomoci.